Díszfüvek a kertben

A díszfüvek nem igényelnek sok törődést, mégis hosszú évekig díszítik a kertet, bármilyen stílusba beilleszthetőek. Sok más kerti növénytől eltérően nem rendelkeznek nagy, színpompás virágokkal, ezt a hiányosságukat viszont ellensúlyozni tudják ragyogó őszi színeikkel, kecses sziluettjükkel. Struktúrát, egyfajta stílust kölcsönöznek kisebb vagy nagyobb kertekbe is. nyáron zöld hátteret adnak a többi virágzó növénynek, télen viszont főszereplők lehetnek. Évelőágyakba és szoliterként egyaránt vonzzák a tekintetet. A szélben ringatózó díszfüvek nyugalmat árasztanak. A magasabb termetűek pedig kitűnő térelválasztók.

Melyiket ültesd?

A választék óriási, a számtalan faj nem könnyíti meg a választást. Fontos szempont viszont, különösen kisebb területek esetén, hogy olyan fajtát válasszunk, amely nem terjed agresszíven, hiszen nagyon gyorsan beteríti a kertet, és nehéz tőle megszabadulni.

Díszítőértékük alapján a díszfüvek lehetnek lombjukkal, virágzatukkal vagy formájukkal díszítők. Vannak hidegben növő díszfüvek, melyek tavasszal és ősszel hajtanak, tavasz végén vagy nyáron virágoznak. Ide tartozik a csenkesz, kékperje, árvalányhaj, rezgőfű, sédbúza, pántlikafű. A melegben növők ezzel ellentétben 24 fok feletti hőmérséklet esetén indulnak fejlődésnek, nyár végén vagy ősszel hoznak virágot. Ide sorolható például a pampafű, japánfű, tollborzfű.

Ültetés és gondozás

A díszfüvek ültetésére a tavaszól őszig tartó időszak a legalkalmasabb. Ideális számukra a jó vízáteresztő képességű talaj, amely képes némi nedvességet tárolni. A zöld és a matt, színes levelű füveket ültethetjük félárnyékba, nedves helyre is, a szürkés és kékes árnyalatúak a szárazabb területet kedvelik. Érdemes kellő távolságot hagyni a szomszédős növényektől. Legalább akkorát, mint amekkora a növény végső magassága lesz, mivel gyorsan terjeszkednek. Gondozásuk a kora tavaszi visszavágásra, illetve időnként ritkításra, tőosztásra korlátozódik. A pampafüvet és a japánfüvet összekötözéssel kell védeni a téli csapadéktól, a fagyérzékeny növényeket, például az olasz nádat pedig lombbal való takarással védjük. Ültethetjük csoportosan is, például nagyon jól mutat az alangfűből kialakított növénysáv. Kisebb területre válasszunk az alacsonyabb növésű füvek közül, például ilyen a törpe pampafű, a csenkeszek.

Margaréta tudástár

A kertről egyszerűen, szeretettel

Egynyári növény és ültetési bemutató májusban
Rendezvény

Egynyári növény és ültetési bemutató májusban

Az egynyári virág és balkonnövénye olyan egy kert számára, mint a nőnek az ékszer.

Elolvasom »
Így ültesd el a szabadgyökeres gyümölcsfát!
Gyümölcsfák

Így ültesd el a szabadgyökeres gyümölcsfát!

Szabadgyökerű gyümölcsfákat kora tavasszal, kihajtás előtt, vagy késő ősszel, lombhullatás után ültethetsz.

Elolvasom »
Még több Tudástár bejegyzés »

Értesülj elsőként

Rendezvényeinkről, újdonságainkról

Feliratkozom a hírlevélre »