Ragyogó, hatalmas fehér vagy világos rózsaszín virágjaival mindenkit elbűvölnek. Azonkívül, hogy kiváló falak takarására, erőteljes fókuszpontot is alkot, különösen, ha több cserje van egymás mellé ültetve. Virágja először zöld színnel indul, majd teljesen kinyílt állapotban csillogó gyöngyházszínűvé válik. Ha elvirágzott, újra zöldre vált, végül bebarnul, és akár egész télen a hajtásokon marad. Szárított virágként különleges dekorációkat készíthetsz belőle.
Nem nagy igényűek
Ha olyan feltűnő növényre vágysz, amely hosszú hetekig virágzik, nem túl nagy igényű, akkor válaszd valamelyik fajtáját. Szívósak, megbízhatóak, még a talaj kémhatása miatt sem kell izgulni, hiszen elélnek a semleges és savanyú talajban is, ráadásul többségük a napot is bírja. A cserjés hortenzia fajtái hatalmas, fehér vagy rózsaszín virágkupolát hoznak, a bugásé pedig kúpalakúak, eleinte fehérek, zöldek, később színeződnek. A csipkésebb virágú változatok a beporzó rovarok számára is nagyon hasznosak, és vágott virágnak is alkalmasak.
Így öntözd
A legtöbb fajta átlagos vízigényű, kivéve, ha napra ültetted, ebben az esetbe gyakrabban kell megöntöznöd. Próbáld meg alaposan elárasztani, hogy a mélyebb rétegebe is jusson víz, ne csak a talajfelszínt nedvesítsd meg. Az Annabelle cserjés hortenziának különösen nagy a vízigénye, kánikulában akkor is rendszeresen öntözd, ha félárnyékban van.
Minden tavasszal metszeni kell
A cserjés és bugás hortenzia mindig az idei, friss hajtásokon hozza virágait, ezért érdemes tavasszal alaposan megmetszeni. Ezzel elősegíthetjük a jobb bokrosodást és gazdagabb virágzást. A föld felett kb. 20 cm-re érdemes visszavágni, de csak a tavaszi fagyok elmúltával. Ha a hatalmas virágfejek a földre húzzák növényünket, össze kell kötözni.